08 лютого, 2023

Відбувся вебінар для педагогів «Безпека в Інтернеті: сучасні виклики»


 

-        Чи отримують педагоги достатньо інформації/навчання щодо питань безпеки дітей та власної безпеки  в Інтернеті?

08 лютого 2023 у рамках Всеукраїнського проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» та з нагоди відзначення у світі Дня безпечного Інтернету, відбувся вебінар для педагогічних працівників закладів освіти Чернівецької міської ради «Безпека в Інтернеті: сучасні виклики».

Онлайн-захід проведено відповідно плану спільних дій Управління освіти ЧМР, спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі,  Чернівецького ЦПРПП, підрозділів  Національної поліції України, ДСНС у Чернівецькій області, зокрема відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області.

Спікер заходу, Владислав Булавін, співробітник Відділу протидії кіберзлочинам у Чернівецькій області, провів онлайн-навчання з питань застосування інформації щодо розповсюдження ризиків онлайн, класифікації загроз в Інтернеті, зокрема щодо фішингових  атак та їх найпоширеніших типів.

Кіберполіцейський надав педагогам практичні поради щодо удосконалення навичок безпеки в Інтернеті.

Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі, консультант ЦПРПП, Родіка Тіміш, провела навчання щодо використання знань та навичок з  основних теоретичних відомостей та особливостей методів та інструментів  безпечного користування  Інтернетом.

Спільно із педагогами проведені онлайн вправи із використанням Google Jamboard.

Сьогодні Інтернет є простором, де можуть бути реалізовані права дорослих та дітей, й інструментом, завдяки якому можуть бути реалізовані ці права. З іншого боку, користування Інтернетом і цифровими пристроями можуть

містити загрози, які негативно впливають на здоров’я й матеріальний добробут людей.

Разом з цим розвиток Інтернет-технологій та щоденна поява нових викликів, пов’язаних з використанням цих технологій, вимагають більш глибокого вивчення питань, пов’язаних з сутністю поняття Інтернет-безпеки.