12 квітня, 2023

Круглий стіл об’єднав суб’єктів соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

12.04.2023 року у рамках Всеукраїнського пілотного проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» відбувся круглий стіл «Взаємодія команди суб’єктів соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах: досвід, проблеми, пропозиції». Захід відбувся на базі Чернівецької  ЗОШ  І-ІІІ ступенів №30.

Навколо обговорення важливої проблеми щодо поліпшення становища дітей,  їх соціального захисту, забезпечення прав і свобод,  особливо дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах, об’єдналися  освітяни: заступники з виховної роботи, соціальні педагоги, практичні психологи закладів освіти  Чернівецької ТГ та суб’єкти, які безпосередньо відповідають за даний напрямок діяльності.

Захід відкрила начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради, Ірина Ткачук,  яка акцентувала увагу на актуальності обраної тематики  та необхідності удосконалення професійного рівня педагогів з питань створення безпечного освітнього середовища та вирішення викликів сьогодення.

Координувала роботу круглого столу спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі, Родіка Тіміш.

На основних напрямках діяльності НПУ та її структурних підрозділів щодо роботи з дітьми, які перебувають у складних обставинах, детально зупинилися: начальник сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, Руслан Єнакі та старший інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області, Олена Кав'юк.

Начальник служби у справах дітей Чернівецької міської ради, Інна Никитенко, поділилися власним досвідом та запропонувала алгоритм дій щодо поліпшення  координації зусиль виконавчих органів ЧМР, закладів освіти,  установ у вирішенні питань соціального захисту дітей.

Важливі рекомендації педагогам щодо роботи з дітьми та сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, надала Світлана Андрійчук, провідний фахівець служби   соціальної роботи в громаді Чернівецького міського центру соціальних служб.

Про співпрацю з обласним реабілітаційним центром у роботі з дітками даної категорії розповіла директор  Чернівецької  ЗОШ І-ІІІ ст. №30, Ірина Скрипник.

Соціальний педагог Чернівецького багатопрофільного ліцею №4, Олеся Павлюк, презентувала власний досвід щодо соціально-педагогічного супроводу  дітей, які перебувають у складних обставинах.

На питаннях впливу війни на  життєві обставини багатьох родин та необхідності психологічного супроводу дітей, акцентувала увагу практичний психолог Чернівецької гімназії №5 «Інтеграл», Оксана Павлюк.

-        Навіщо напередодні Великодня вирішувати таки проблеми?  

-        Захист прав дітей, особливо тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, – це те, задля чого працюють спільно, 24x24, державні установи, органи місцевого самоврядування та громадські організації.

Спільними зусиллями створюємо безпечне освітнє середовище в закладах освіти громади.